top of page

מחקר פורץ דרך של מכון ויצמן - טיפול נוגד סרטן עשוי לרפא אלצהיימר

פרסום המאמר הגדול של Nature Medicine | Brief Communication שפורסם ב - 18.1.2016 הרעיש את עולם המדע הרפואי והביא להבנה די ברורה שלהלחם בדלקת המופרשת במוח ו/או במרכזי עצבים תוך שימוש באנטיביוטיקה או תרופות אנטי דלקתיות זה דבר לא נכון. המחקר מסביר שהתרופות האנטי דלקתיות אמנם מטפלות בדלקת אולם במקביל הן הורסות את תאי חיסון (חלבוני מערכת החיסון) הנחוצים לסילוק חלבונים מזיקים מהמוח ו/או ממרכזי עצבים.
בפרסום של הילה ויסברג במגזין של וואלה בריאות צויין כי המדענים ניתצו את התפישה הרווחת עד כה בנוגע לאלצהיימר, והיא כי מדובר במחלה הנגרמת בגלל תאי מערכת החיסון שפלשו למוח (חצו את המחסום דם-מוח ההרמטי) ויצרו בו דלקת סטרילית. למרות הנחה זו, מדענים גם נוכחו שאף מחלה ניוונית של המוח, לרבות אלצהיימר, לא רופאה על ידי תרופות נוגדות דלקת, המדכאות את מערכת החיסון. כבר לפני שני עשורים – מספרת פרופ' שוורץ – גילה צוותה כי תאי מערכת החיסון אינם יוצרים דלקת במוח, והם נחוצים לצורך ריפויו ממחלות ניווניות. עם זאת, הם נוכחו כי במקרים של מחלות מוח מסוימות, התאים אינם נמצאים שם בכמות מספקת ותהו מדוע.

לקריאת המאמר המלא בוואלה בריאות

אז למה בעצם המאמר הזה מפורסם כאן באתר ?

הטבליות הסגולות - Purple Caps מוכחות מדעית בנוגדי החמצון שלהן שמסייעות במניעת דלקות מבלי הצורך ליטול תרופות אנטיביוטיות.

כמו כן, האוניה דה גאטו נלחם בדיוק במחלות זיהומיות דלקתיות. בנוסף, הטבליות מסייעות בחיזוק המערכת החיסונית ושיקומה.

המאמר שפורסם לעניין האלצהיימר פשוט מהווה עוד נדבח והוכחה לטענה שחיזוק המערכת החיסונית הוא הדבר היעיל והנכון ביותר.

האם האישיות שלנו מושפעת ממערכת החיסון?

למערכת החיסון השפעה חיובית על המוח, ולכן יש לחזק אותה.

"עד לא מזמן חשבו שלמערכת החיסון יש השפעה שלילית על המוח; חשבו שהיא מייצרת דלקת ושזה המקור לפתולוגיות", מסבירה שוורץ. "אנחנו גילינו שההפך הוא הנכון – יש לה השפעה חיובית על המוח, ולכן יש לחזק אותה. תת-פעילות של מערכת החיסון היא המקור לבעיות. התובנה הזו כבר נכנסה לשיח המדעי, ואני שמחה על כך. אך בכל הנוגע להפרעות כאוטיזם וסכיזופרניה, עוד אין לכך משמעות אופרטיבית בדמות תרופה או תרופה בפיתוח".

לכן אנו נמליץ על הטבליות הסגולות במטרה לחזק את המערכת החיסונית.

למאמר המלא של הילה ויסברג במגזין של וואלה בריאות

פרוביוטיקה.

החיידקים הידידותיים מסייעים למעי הגס, בו נמצאת 70% ממערכת החיסון של גוף האדם, בחיזוק המערכת החיסונית, שיפור תהליכי מערכת העיכול ואף מסייעים לטיפול בתופעות לוואי וזיהומים שנגרמים כתוצאה משימוש באנטיביוטיקה. פעילות הפרוביוטיקה מתבטאת במתן בקטריות "טובות" (בעלות השפעה חיובית) והן מסייעות בשיפור תהליכי העיכול, לרבות התמודדות עם החיידקים החודרים לגוף דרך מערכת זו.

באתר של FOA ישנם מחקרים המוכיחים כי ישנו מידע מספק, המצביע על הפוטנציאל הרפואי של פרוביוטיקה באמצעות מזון. המידע המחקרי מתייחס לכך שפרוביוטיקה מסייעת (ולא מחליפה תרופות) במצבים כמו מחלות חורף, זיהומי מעיים (לרבות שלשולים והצטברות גזים) סיוע בזיהומים משניים הנגרמים משימוש ממושך באנטיביוטיקה, מחלות דלקתיות במערכת העיכול וסיוע למערכת החיסון בגופינו ובמערכת העיכול בפרט.

פורסם בויקפידיה

שוב, הטבליות הסגולות מחזקות את המערכת החיסונית.

מה הם תוספי התזונה שיעזרו לספורטאים ?

מומחים קבעו: תוספי התזונה שיעזרו לספורטאים - ואלה שממש לא

שימוש בתוספי תזונה לשיפור ההישגים הספורטיביים כבר נפוץ בכל העולם, אך האם הוא בטוח בצורה מספקת, ובכלל, האם תוספים אלו עובדים? פרופ' נעמה קונסטנטיני ודיאטנית הספורט רקפת אריאלי, מסבירות מה צריך לדעת על התוספים שיעזרו (או ממש לא) לפעילות הספורטיבית שלכם.

התוסף הבריאותי  - פרפלקאפס הכי מתאים בקטגוריית הבריאות, הוא מכיל ויטמין D ופרוביוטיקה מרובה. לפי המחקר שפורסם ב Ynet מוכח שהמוצר שלנו הוא מהטובים והמתאימים ביותר בקטגוריית הבריאות. לראיה, המוצר שלנו מכיל ויטמין D והרבה מאד פרוביוטיקה.

הטבליות הסגולות מחזקות את המערכת החיסונית.

(למאמר ב - Ynet לחצו כאן).

bottom of page